Rusi 2018

VIDEO/ Starton Kupa e Botës, spektakël para ndeshjes Rusi-Arabia Saudite

17:23 - 14.06.18 Gazeta Shqiptare

Ka startuar nën një ceremoni elektrizuese Kupa e Botës “Rusi 2018”. Ceremonia është hapur nga këngëtari Robin Ulliam dhe sopranoja ruse, Aida Garifullina.Në këtë Kupë Bote garojnë 32 ekipe ndërsa miliona shikues dhe tifozë që do ndjekin nga afër dhe ekrani kompeticionin më të rëndësishëm futbollistik.

Ndeshja e parë është ajo mes vendit pritës Rusisë dhe Arabisë Saudite, e cila zhvillohet
në stadiumin “Luzhniki”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *