Shëndet

Keni puçrra të vogla në trup? Ja rreziku që sjellin!

20:10 - 11.07.18 Gazeta Shqiptare

Vëmë re se në pjesë të ndryshme të trupit, më së shpeshti në pjesën e shpatullave dhe kurrizit na krijohen puçrra të vogla.Këto puçërrza janë një tregues se organizmi ynë është intolerant ndaj glutenit.

Çdo organizëm nuk e tret në të njëjtën mënyrë dhe ata të cilët e kanë më të vështirë, shfaqen mbi lëkurë në formën e puçrrave.

Gluteni është stimulues i sëmundjeve ndryshme të lëkurës si për shembull Ekzema dhe psoriaza.

Sistemi imunitar duke qenë intolerant krijon antitrupa që stimulojnë kruarjen.

Kjo është forma më “e lehtë” e shfaqjes pasi mund të shfaqte edhe probleme me stomakun apo lodhje kronike.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *