Kryesore

Rama me sytë nga Trump në NATO… “Takim shokësh” me Macron

17:39 - 11.07.18 Gazeta Shqiptare

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku po mbahet samiti i NATO-s në një klimë aspak të favorshme për BE-në pasi presidenti amerikan ka treguar “dhëmbët”.Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se Shqipëria është vlerësuar pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës si dhe rritjen e buxhetit të mbrojtjes.

Pika e fundit është dhe një nga çështjet që Trump ka kërcënuar vendet e Bashkimit Europian.

Po në videon që vetë Rama ka postuar duke qartë që kryeministri mezi pret një shtrëngim duarsh me presidentin amerikan Donald Trump. Si të gjithë, një foto me të do të ishte “fitore e madhe”.

E ndërsa këtë nuk e arrin, kryeministri Edi Rama zhvillon një “takim shkoësh” me presidentin francez.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *