Kryesore

Vendimi/ Libra falas për fëmijët e klasës së parë deri në të katërtën

20:46 - 11.07.18 Gazeta Shqiptare

Nxënësit nga klasa e parë deri në të katërtën do të marrin tekstet falas në përdorim.Vendimi u mor ditën e sotme, në mbledhjen e radhës të Këshillit të Ministrave.

Sipas vendimit, çmimi i blerjes së teksteve shkollore mbulohet 100% nga fondet e buxhetit të shtetit, miratuar për ministrinë përgjegjëse, atë të Arsimit.

Kjo nismë ka qenë e paralajmëruar më herët nga qeveria, ndërsa librat duhet të mirëmbahen dhe të dorëzohen në fund të vitit shkollor.

Vendimi hyn në fuqi menjëherë pas botimit në fletoren zyrtare, sqarohet në VKM.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *