Aktualitet

Abuzoi me tenderat, dënohet me 3 vite burg ish-nëndrejtori i Burgjeve

15:41 - 12.07.18 Gazeta Shqiptare

Ish-zëvendës drejtori i burgjeve, Iljaz Labi duke e është dënuar me 3 vite burg. Vendimi është marrë këtë të enjte nga Gjykata e Krimeve të Rënda, ku mes të tjerave është vendosur që këtij të fundit t’i hiqet për 5 vjet e drejta për të ushtruar funksione publike.Labi akuzohet për korrupsion me tenderët e ushqimeve në burgje. Ndërkohë Gjykata ka dhënë 4 vite burg për Shemsi Sinanin, 3 vite për Nexhmi Ballën dhe Ylber Kalanë.

Nën akuzë ndodhet edhe ish-Drejtori i Burgjeve, Artur Zoto, në një nga procedurat e tenderimit për furnizimin me ushqimet të institucioneve në varësi të tij.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *