Show-Bizz

“Çfarë ndjesie të mbash gjithë botën në duar”, Xhensila Myrtezaj fjalë prekëse për vajzën

19:28 - 12.07.18 Gazeta Shqiptare

Gazeta Shqiptare ishte e para që dha lajmin për lindjen e këngëtares Xhensila Myrtezaj. Disa orë më pas me një postim në instagram ajo ka treguar ndjesinë e të qenit nënë.Ndër të tjera ajo shkruan se është një ndjesi e papërshkruar “të mbash gjithë botën në duar”. Vetë këngëtarja na tregon edhe emrin e engjëllit, Ajka….

Postimi i plotë

Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam Zotin per kete bekim. Mire se erdhe Ajka e jetes tone.
Te mbaj ne krahe, e ta ndjej frymen, edhe aromen, a thua se te gjitha lulet e kesaj toke jan mbledhur grusht tek gusha jote.
Cfar ndjesie qenka te mbash krejt boten ne duar. O kenga ime, o poezia ime.
Bej te miren edhe duaje veten. Per cdo te mire qe do besh, Zoti do shkurtoje distancen mes teje edhe Atij.
Nuk me ka emocionuar asnje publik sa ty, un jam publiku yt ne fakt, duartrokas gjithcka tenden. Zoti qofte bariu yt. Ti do jesh lutja ime. Bes, zoti na bekoi te dyve me mè te shtrenjten dashuri. Un jam me fat qe te kam, me shume akoma qe ti je babi i Ajkes sone.
Faleminderit gjithkujt qe u be pjese e ketij bekimi tonin.
Spitalit Amerikan 2, stafit korrekt dhe te perkushtuar ne maksimum.
Faleminderit suavinex_albania qe na mikluat me produktet tuaja.
Doc. Genc Kabili qe pervec profesionalizmit, na e beri pritjen tone me te qete dhe me te embel. Flm Dr. Genci.
Gjithashtu ruajtjen e qelizave staminale nga @Biosavetirana per te siguruar te ardhmen e shendetit te familjes .
Ne te tre ju falenderojme. Perqafime. Xhensila, Besi dhe Ajka.
PS: Ajka, edhe dicka, do shkruajn portalet per ty keto dite, i falenderojme por edhe i lutemi ta lene me kaq edhe te respektojne privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *