Bota

VIDEO/ Humbet ekuilibrin dhe puthë udhëheqësit e BE-s, çfarë ka ndodhur me Juncker

18:49 - 12.07.18 Gazeta Shqiptare

Samiti i NATO-s ka qenë i vështirë për presidentin e KE, Jean Claude Juncker. Kjo jo vetëm për temat e rëndësishme që u diskutuan, por Juncker disa herë ka humbur ekuilibrin duke rrezikuar të rrëzohej. I pranishëm në një nga mbrëmjet gala të këtij samiti, ai shihet në gjendje jo të mirë shëndetësore.Presidenti i KE-së, është penguar disa herë, duke humbur ekuilibrin e trupit dhe është parë i “dashur” me shumë se ç’pritej me udhëheqësit e BE-së. Shoqërimin në këtë pritje ia ka dhënë kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, i cili e ka mbajtur për krahu gjatë gjithë kohës Juncker-in.

Gjithashtu, ai nuk ka “harruar” të takojë e të puth Presidentin francez Emmanuel Macron, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenber.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *