Politike

VIDEO/ Presidenti Meta mesazh për shqiptarët nga 2217 metra lartësi

17:58 - 09.08.18 Gazeta Shqiptare

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është drejtuar me një apel shqiptarëve të Shqipërisë që të vijnë për të vizituar bjeshkët e Prevallës në Kosovë.Mesazhin Meta e ka dhënë në majën e Oshlakut, në një lartësi prej 2217 metrash, mesash të cilin e ka shpërndarë në median sociale.

“Të dashur miq ju përshëndes këtu nga maja e Oshlakut, 2217 metra mbi nivelin e deti në bjeshkët përrallore të Prevallës. Ndaj do doja tju ftoja të gjithë t’i vizitoni këto bjeshkë të jashtëzakonshme, mjaft oskigjenuese, mjaft frymëzuese, mjaft të shëndetshme dhe njëkohësisht që të bëjnë më optimist për të arritur maja më të larta”, shprehet Meta.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *