Kronikë

24-vjeçari që vrau 8 familjarët ende i lirë, policia: Mos iu afron se është i armatosur

19:35 - 10.08.18 Gazeta Shqiptare

Ritvan Zykaj, autori i masakrës së Vlorës me 8 viktima, është ende i lirë, ndërkohë policia përmes një njoftimi bën thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes prej tij,  pasi 24-vjeçari vijon të jetë i armatosur.Gjithashtu, policia kërkon ndihmën e të gjithë atyre që kanë ndonjë informacion për vendndodhjen e tij, në mënyrë që ta arrestojnë dhe të parandalojnë ndonjë tragjedi tjetër të mundshme.

Njoftimi i policisë:

Policia e Vlorës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin sa me shpejt te vendndodhejs së autorit të krimit dhe fton ata që të telefonojnë në numrin 069 41 10 242 si dhe në nunrin pa pagesë 129, duke ju garantuar anonimatin.
Policia e Vlorës sqaron se autori është i rrezikshëm dhe në rast konstatimi ti shmagen përballjes më të por të telefonojnë policinë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.