Bota

Nërhyrje nga Kina dhe Rusia në zgjedhjet e SHBA, Trump: Do të ndëshkohen

21:08 - 12.09.18 Gazeta Shqiptare

Presidenti Donald Trump nënshkroi sot një dekret për të ndëshkuar ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane.Lajmin e bëri të ditur në një konferencë për shtyp, këshilltari i tij për sigurinë kombëtare, John Bolton.

“Me afrimin e zgjedhjeve parlamentare të nëntorit kemi konstatuar disa indicie, jo vetëm nga Rusia por edhe nga Kina, si dhe potenciale të mundshme nga Irani dhe madje nga Koreja e Veriut’’, shtoi drejtoi i shërbimeve sekrete amerikane, Dan Coats.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.