Aktualitet

Zjarr masiv në Elbasan, 15 zjarrfikëse në vendngjarje

19:23 - 12.09.18 Gazeta Shqiptare

Një ullishte është përfshirë nga flakët ditën e sotme në Elbasan. Mësohet se, zjarri është  regjistruar rreth orës  18.40,  në lagjen “Dyli Haxhire”.Ullishtja ndodhet në një terren të thyer dhe zjarri ka marrë përmasa të mëdha.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe 15 zjarrfikëses, të cilët po punojnë për fikjen e zjarrit. Gjithashtu u njoftua Shefi i Emergjencave Civile, Elbasan.

Njoftimi i policisë:

Rreth  orës  18.40,  në lagjen “Dyli Haxhire” Elbasan, ka rënë zjarr, në Ullishtë, terren i thyer, i cili ka marrë përmasa.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë dhe të zjarrëfikses.

Gjithashtu u njoftua Shefi i Emergjencave Civile, Elbasan. Po punohet për fikjen e zjarrit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *