Sport

Këta janë 10 lojtarët që vlejnë më shumë në kampionatin shqiptar

18:19 - 14.09.18 Gazeta Shqiptare

Skëndërbeu pasi disa vitesh dominim nuk është më klubi që ka vlerën më të madhe në futbollin shqiptar pasi e ka kaluar Kukësi.Image

Por, lojtarin më të vlefshëm e ka Laçi. Ai është Sebastian Toro që vlen 600 mijë euro, po aq sa William Cordeiro i Kukësit, por mbrojtësi i laçit ka humbur 200 euro vetëm për shkak të transferimit në kampionatin tonë.

Ekipi që ka më shumë lojtarë është Flamurtari me 3. Kukësi, Laçi dhe Skëndërbeu kanë nga 2 lojtar ndërsa Partizani ka vetëm 1.

Image

©

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *