Sport

Skandali i transmetimit të Champions League-s në serbisht, reagon ministri i sporteve në Kosovë

15:26 - 14.09.18 Gazeta Shqiptare

Ka shpërthyer një skandal në Kosovë dy ditë më parë, ku kompania Artmotion kishte arritur marrëveshjen me Radiotelevizionin e Serbisë dhe Telekomin e Serbisë, për të transmetuar në territorin e Kosovës, Champions League-n në gjuhën serbe.Menjëherë për këtë çështje ka reaguar Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Kujtim Gashi, i cili e ka quajtur të papranueshme këtë veprim, duke hedhur poshtë të gjithë mundin e bërë nga Fadil Vokrri për të çuar Kosovën aty ku është sot.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *