Kryesore

Vettingu në politikë, Ruçi: Drafti është në tryezë, do diskutohet dhe do vendoset

11:39 - 14.09.18 Gazeta Shqiptare

Vettingu në politikë është kthyer në një çështje shumë të përfolur. Ka qenë kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili nga Fieri gjatë një pronocimi për gazetarët ka folur në lidhje me Vettingun për politikanët.Ruçi u shpreh se drafti i opozitës është në tryezë pasi është futur në programin e parlamentit, si dhe është botuar në faqen e internetit të Kuvendit.

“Pas dy javëve nga data e depozitimit do të mblidhet Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve të cilët do të bëjnë një program për diskutimin që do i parashtrohet seancës plenare”, – u shpreh Ruçi.

Ndërsa sa i përket miratimit të këtij projektligji, Ruçi, u shpreh se është shumë shpejt për të folur.

“Do të diskutohet dhe do të vendoset”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *