Politike

Shembja e teatrit, artistët përsëri takim me Bashën

19:07 - 19.09.18 Gazeta Shqiptare

Intelektualë dhe artistë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.Takimi është zhvilluar pasditen e sotme, në ambientet e selisë së PD.

Në qendër të diskutimit ka qenë ligji për teatrin, i cili ditën e nesërme pritet që të diskutohet në Parlament.

Mazhoranca një ditë më parë pranoi dekretin e Presidentit Meta, i cili ktheu për rishqyrtim ligjin për teatrin. Pranimi i dekretit u bë me disa ndryshime, ku kryesorja ishte hapja e garës për projektin.

Nga ana tjetër opozita e konsideron ligjin si antikushtetues.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *