Aktualitet

Paditet kryeprokurorja Arta Marku

13:56 - 11.10.18 Gazeta Shqiptare

Arta Marku është sërish në qendër të vëmendjes, këtë herë për shkak të një kolegeje të saj. Prokurorja e Krimeve të Rënda, Sonila Muhametaj ka paditur kryeprokuroren e përkohshme. Ajo e ka depozituar padinë në Gjykatën Administrative dhe kërkon shfuqizim të urdhrit të Markut, me anë të të cilit e transferoi nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Pukës.Padia do të shqyrtohet nga gjyqtarja administrativë Elda Vrioni. Prokurorja Muhametaj kërkon shfuqizimin e vendimit të Markut pasi, sipas padisë është shkelur ligji për statusin e prokurorëve dhe se prokurorja e përgjithshme e përkohshme ka tejkaluar kompetencat.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *