Kryesore

Integrimi, ambasadori i BE: Duhet dialog mes partive politike

21:02 - 07.11.18 Gazeta Shqiptare

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, ka folur në lidhje për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.Gjatë një fjalimi para studentëve, ai u shpreh se vendi ynë është shumë afër anëtarësimit në BE, teksa thekson se është e nevojshme që partitë politike duhet të kenë dialogë me njëra-tjetërën.

Sipas Soreca, ky dialog do i shërbejë Shqipërisë dhe qytetarëve të saj.

“Rruga për BE e Shqipërisë është vendosur. Shqipëria dhe Europa janë sot më afër se kurrë. Por është jetike që Shqipëria të qëndrojë e fokusuar në prioritetet kyçe dhe reformat. Dialogu ndërpartiak është jetik në interes të gjithë qytetarëve shqiptarë”, deklaroi sot ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *