Aktualitet

“Gjaku na thërret, të djegim shqiptarin”

14:14 - 08.11.18 Gazeta Shqiptare

Nën masa të forta sigurie është zhvilluar ceremonia mortore e homogjenit, Kostandinos Kacifa, Pavarësisht masave të marra nga policia greke dhe ajo shqiptare, kjo ceremoni është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste anti-shqiptare.
Ashtu siç parashikohej varrimi i 35-vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit të Artë pavarësisht përpjekjeve të policisë për t’i ndalur në kufi. Qindra flamur grek, asnjë shqiptar dhe thirrje nacionaliste gjatë gjithë kohës janë vënë re nga turma e të pranishmëve. Kori më i rëndë ishte ai “Gjaku na thërret, të djegim shqiptarin”.8 9 10 7 1 2 3 4 6 5
<
>

Ndërkohë ne flamurin e madh grek shkruhej “Bularati është Greqi”. Në krye të kortezhit ishte ekstremisti i njohur Karathanos. 35-vjeçari Kaçifas u vra nga forcat speciale të RENEA më 28 Tetor në fshatin Bularat, pasi qëlloi me automatik në drejtim të efektivëve të policisë dhe refuzoi thirrjet për dorëzim.

Ministria e Jashtme greke dhe ajo e Mbrojtjes, para ceremonisë së varrimit, i bënë thirrje qytetarëve grekë që kishin shkuar në Gjirokastër për vetëpërmbajtje.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. 1-Vangjel Dule spiun ,tradhetar ,plehre ,lepires koskash.Ja cfare doni ju,ju hiena do te humbni dhe Camerine.Ti je per te arrestuar.
  2-saLESHserb dhe ti plehra tjeter luuuluuush perse su bashkuat edhe ju ne mitingun e provokatoreve, plehrave ,extremisteve, gjaknxitesve atyre qe kane vrare dhe kane djegur Shqiperine ne dekada.
  3-PD sido te reagonte Azemi ?Si plehrat antishqiptare saLESHserb luulstupid?
  4-Mjerr Shqiperia qe s’ka burra,politikane, deputete,qeveritare por hiena bisht ndershale.
  5-Ne familjen time s’ka patur kurre komunista,por e imagjinoni qe Enveri do te lejonte te tilla poshterime ne token shqiptare?
  6-ShQIPTARE E MESUAT TE VERTETEN?
  7-Kur do te kthehet KRENARIA dhe DINJITETI SHQIPTAR?
  8-Ju katundare minoritare ,perse nuk benit keshtu ne kohen e Enverit po kendonit per ate shqip?
  9-Poshte udheheqesit e kohes te shkerdhatokracise qe na lane pa dinjitet!HARAM QUMSHIN E NENES , HARAM BUKEN E KETIJ VENDI TE DROBITUR,kusare hajdute antishqiptare.

  Përgjigju &amp;darr;