Foto-galeri

Si të bësh “palestër” në zyrën e punës

08:37 - 08.11.18 Gazeta Shqiptare

Po kaloni tetë orë të përkulur në tavolinë para kompjuterit, duke mbajtur mausin midis gishtave në njërën anë dhe telefonin në anën tjetër, pse jo edhe nën presion apo stres. Kështu, që nuk është çudi që në fund të ditës ta gjeni veten me shpatulla të lënduara dhe të mpirë.Mjaftojnë vetëm disa lëvizje të “sakta” për të lehtësuar muskujt e lënduar dhe për të parandaluar dhimbjen e shpinës, që mund të bëhen në zyrë pa tërhequr vëmendjen.

Më poshtë po ju tregojmë disa ushtrime të thjeshta dhe pa shumë mundim që mund t’i bëni në vendin tuaj të punës.

5be1f6020de13137172431 5be1f60205001108253976 5be1f601d1a29703903965 5be1f601ca491492771130 5be1f6016869c592596590 5be1f6015a0e3295932301 5be1f601137a0366498037 5be1f60100bae596371623
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *