Shëndet

Vuani nga kapsllëku? Ja çfarë duhet të hani që ta luftoni

09:12 - 04.12.18 Gazeta Shqiptare

Në një studim të fundit ka rezultuar se 14% e njerëzve përjetojnë kapsllëk kronik në një kohë të caktuar.Lidhur me këtë problem ekspertët rekomandojnë konsumimin e disa lloj ushqimeve për të luftuar kapsllëkun.

Ja ushqimet që duhet të hani për të luftuar kapsllëkun:

Kumbulla të thata

Mollët

Dardhat

Kivi

Fiq

Fruta agrume (limon, portokall)

Spinaq dhe ushqime të tjera jeshile

Angjinarja

Patate e ëmbël

Fasule dhe bizele

Fara chia

Fara liri

Tërshërë

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.