Sport

Milani emëron drejtorin e ri të klubit

12:17 - 05.12.18 Gazeta Shqiptare

Milani edhe zyrtarisht e ka emëruar Ivan Gazidisin në rolin e shefit ekzekutiv të klubit, duke e përshkruar emërimin e tij si shenjë të qartë të ambicieve të tyre.Gazidis u emërua sot në bordin e Milanit gjatë takimit të aksionarëve në zyrat e klubit.

Image

“Jemi të lumtur me emërimin e Gazidis”, thuhet në një komunikatë të Milanit.

“Kjo është shenjë e qartë se pronarët e rinj kanë synime të rëndësishme që duan t’i arrijnë në një periudhë afatmesme dhe afatgjate”, thuhet më tej në njoftim.

53-vjeçari, i cili vjen nga Arsenali, ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2020.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *