Politike

Protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit, reagon Kryemadhi

11:10 - 06.12.18 Gazeta Shqiptare

Pas protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit, ka reaguar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila është duke e ndjekur këtë tubim nga shtëpia.Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi teksa shkruan se të rinjtë meritojnë respekt dhe mirënjohje, ka thënë se politika duhet të mësojë prej tyre.

“BRAVO! Ju meritoni të jetoni të lumtur në Shqipëri. Politika duhet të mësojë prej jush. Respekt dhe mirënjohje”,- shkruan kryemadhi.

Ditën e sotme mësimi për të vijuar protestën është braktisur në Universitetin e Tiranës, Shkodrës, Durrësit, Korçës dhe Elbasanit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.