Kryesore

Temperaturat ulen në -4°C, ja si pritet të jetë moti

08:12 - 06.12.18 Gazeta Shqiptare

Do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të lehta prezente në të gjithë territorin.Më të dukshme, vranësirat paraqiten në zonat Jugore- Juglindore. Pasditja dhe nata vijojnë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por pa rrezikuar shira.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstremale, ku mëngjesi do të shënojë -4°C në zonat malore ndërsa mesdita do të ngjisë termometrin 18°C në bregdet.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2 ballë.

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *