Kryesore

Protesta e studentëve/ Tërhiqet Rama: Hajdeni vetëm në zyrën time. Gati t’ju dëgjoj

13:20 - 07.12.18 Gazeta Shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën tashmë prej tre ditësh që studentët në Tiranë, Elbasan, Korçë, Shkodër dhe Vlorë po zhvillojnë kundër tarifës së Universiteteve.Përmes një postimi në faqen e tij në “Facebook”, në rubrikën “Përgjigja ime”, Kryeministri Rama shprehet se ka ndjekur me vëmendje protestën e studentëve.

Duke sjellë në vëmendje protestën e 21 Janarit, shefi i qeverisë shprehet se tashmë qytetarët kanë të drejtën të protestojnë pa u penguar pa askush.

Por në të njëjtën kohë ai u bën thirrje stuentëve se është i gatshëm të takohet me ta në zyrën e Kryeministrisë për të dëgjuar shqetësimet e tyre.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *