Aktualitet

Qëlloi Edi Ramën me këpucë, lihet në burg Iljaz Katiraj

12:29 - 07.12.18 Gazeta Shqiptare

“30 ditë heqje lirie”. Ky është vendimi që Gjykata e Apelit ka dhënë për Iljaz Katirajn, personin, i cili tentoi të godasë me këpucë kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.Numri një i Qeverisë po dilte nga Spitali i Traumës, teksa vizitoi efektivët e plagosur nga protesta e banorëve të Unazës së Madhe, teksa u qëllua nga 50-vjeçari me këpucë.

Situata e goditjes me këpucë u shmang nga truproja i kreut të qeverisë dhe forcat e policisë që arrestuan menjëherë burrin, megjithatë, vetë reagimi i Ramës ishte i ashpër çka u pa edhe me mimikën e tij.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *