Shëndet

Lëkura e mandarinës bën çudira tek shëndeti ynë

10:51 - 11.01.19 Gazeta Shqiptare

Gjithë ata persona që vuajnë nga kolla ose bronkiti, mund ta gjejnë zgjidhjen te lëkura e mandarinës, për tu kuruar në mënyrë natyrale.Duke qenë e pasur me vitamina dhe antioksidantë, vetitë e këtyre lëkurave janë të garantuara.

Mjafton të përzieni në një tas me ujë të nxehtë disa copa lëkure mandarine dhe lërini të veprojnë për një orë. Lëngun e përftuar pijeni tre herë në ditë dhe do të shikoni se do të lehtësoheni nga kolla dhe çdo problem në rrugët e frymëmarrjes.

Po ashtu lëkurat e mandarinave janë të pasura me fibra dhe për pasojë arrijnë të rregullojnë problemet e tretjes.

Ato arrijnë që të vënë në lëvizje aparatin tretës, duke parandaluar kapsllëkun dhe duke garantuar një funksionim normal.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *