Sport

Shtyhet starti i kampionatit, viti i ri kalendarik starton me Kupën

14:01 - 11.01.19 Gazeta Shqiptare

Viti 2019 futbollistik në vendin tonë do të startojë me takimet për Kupën e Shqipërisë. Janë publikuar edhe oraret e ndeshjeve dhe datat. Kështu, më 23 janar, do të zhvillohen të gjitha sfidat, për Grupin A dhe B.Të gjitha takimet e kupës do të zhvillohen në orën 14:00. Ndërkohë Superiorja do të startojë më 26 janar.

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi A

 • Besëlidhja – Skënderbeu
 • Egnatia – Luftëtari
 • Kastrioti – Partizani
 • Vllaznia – Kamza

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, 23 Janar Grupi B

 • Apolonia – Kukësi
 • Bylis – Laci
 • Tirana – Flamurtari
 • Lushnja – Teuta

Kategoria Superiore, java e 19-të

 • 25.01.2019 18:00 KF Skenderbeu – KF Partizani
 • 26.01.2019 14:00 FK Kukesi – KF Laçi
 • 26.01.2019 17:00 KF Teuta – Flamurtari FC
 • 27.01.2019 14:00 KS Luftëtari – KS Kastrioti
 • 27.01.2019 17:00 KF Tirana – FK Kamza

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *