Bota

VIDEO/ Shpërthim në Paris, disa persona të plagosur

10:43 - 12.01.19 Gazeta Shqiptare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme, ku në një biznes në qendër të Parisit ka shpërthyer në flakë.Policia raporton se ka të paktën 20 persona persona të plagosur, ku 9 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Dyshohet se një rrjedhje gazi në një furrë të ketë shkaktuar shpërthimin, ku si pasojë shumë makina u shkatërruan dhe ndërtesa të tjera u dëmtuan.

Shpërthimi gjithashtu ka shkatërruar një teatër.

Policia ka kërkuar nga njerëzit që të qëndrojnë larg zonës, për të lejuar aksesin e shërbimeve emergjente dhe të vijohet hetimi për arsyet e ngjarjes.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *