Kronikë

Merrnin para përmes dhunës, arrestohen dy persona

10:09 - 05.02.19 Gazeta Shqiptare

Dy persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, ndërsa u janë sekuestruar dhe një shumë parash. Në kuadër të operacionit të koduar “Para të paligjshme”, janë vënë në pranga E. I., 35 vjeç dhe G. Gj., 37 vjeçe.Arrestimi në flagrancë i këtyre shtetasve u bë pasi, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, për një periudhë te gjatë dyshohet se i kanë marrë me anë të kanosjes dhe kërcënimit një shumë monetare një shtetaseje.

Dy të arrestuarit akuzohen, “Shtrëngim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë e kryer në bashkëpunim”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *