Show-Bizz

Ndahet nga jeta reperi i njohur

15:26 - 09.02.19 Gazeta Shqiptare

Ndahet nga jeta reperi i njohur i cili emri i tij i vertëtë është Blaine Johnson ndërsa të gjithë e njohim me emrin e artit Cadet.Ai vdiq në moshën 28 vjeçare.

Po cili ishte shkaku i vdekjes?

Reperi ka humbur jetë në një aksident rrugor dhe lajmin e bëri të ditur familja e tij në Instagram ku shkroi:

“Ne, familja e Blaine Cameron Johnson, i njohur ndryshe si Cadet po ndajmë me ju një lajm të trishtuar. Gjatë orëve të parë të mëngjesit të 9 shkurtit Cadet ka vdekur dhe po ndajmë me ju  lajmin e hidhur.Faleminderin për suportin,”-shkruhet në njoftim.

Në një deklaratë për Radio 1 Newsbeat, menaxheri i tij tha se 28-vjeçari ishte pasagjer në një taksi.

Ai ishte rrugës për në Keele University ku do performonte.

“Një pasagjer i Toyota, një 28 vjeçar nga Londra, vdiq në vendin e ngjarjes. Shoferët e dy automjeteve, një 36-vjeçar nga Stoke-on-Trent dhe një 22 vjeçar nga Crewe, u dërguan në spitalin e Royal Stoke University me lëndime të rënda.

Disa nga këngët e tij janë

Advice 2018
Letter to Krept 2016
Closure 2018
100 Phone Calls 2016
No More Letters The Commitment 2 · 2017
Ain’t Like That 2018
Instagram Girls The Commitment 2 · 2017
Gipset Flow The Commitment · 2016
Invest The Commitment 2 · 2017
Don’t Take It Personal The Commitment 2 · 2017
The Stereotype The Commitment · 2016
Little Bro The Commitment 2 · 2017Image

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *