Bota

Presidenca e SHBA, një tjetër grua gati të sfidojë Trump në 2020

19:52 - 09.02.19 Gazeta Shqiptare

Senatorja amerikane Elizabeth Warren ka njoftuar zyrtarisht se do të nisë garën brenda partisë së saj, për t’u emëruar si kandidatja e Demokratëve kundër republikanëve në vitin 2020.Ajo pritet të përballet me shumë demokratë të tjerë që do të luftojnë për të njëjtin kandidim, si Kamala Harris, Cory Booker, Bernie Sanders dhe Amy Klobuchar. Megjithatë, ajo shihet si një nga kandidatet favorite.

Nga ana e republikanëve, presidenti Trump ka shumë gjasa që të vazhdojë të kërkojë një mandat të dytë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *