Sport

Goditja me kokë, UEFA dënon rëndë kapitenin Mërgim Mavraj

13:02 - 10.02.19 Gazeta Shqiptare

Episodi në takimin e humbur 4-0 ndaj Skocisë, ku Mërgim Mavraj goditi me kokë kundërshtarin Rajan Kristi dhe u largua me të kuq që në pjesën e parë, duket se do t’i kushtojë shumë kapitenit të përfaqësues sonë. UEFA e ka dënuar atë me 3 ndeshje pezullim. Lajmi është konfirmuar gjatë intervistës së djeshme nga vetë Panuçi, pasi më parë nuk është bërë publike.“Vendosi të kthehet në Gjermani dhe unë e shoh që aktivizohet, por për të nuk duhet të mendojmë tani, është i skualifikuar për 3 ndeshje. I uroj që të jetë mirë dhe të mbaj formën, për të ardhmen të shohim.” ishin fjalët e Panuçit duket konfirmuar se nuk do ta kishte të gatshëm qendërmbrojtësin

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *