Aktualitet

Reklamoi kompaninë e basteve, procedohet administratori i ekipit të Kastriotit

09:18 - 10.02.19 Gazeta Shqiptare

Është proceduar penalisht nga policia e Tiranës administratori i një ekipi futbolli të Superiores, pasi gjatë ndeshjes së futbollit në stadiumin “Selman Stermasi”, ka reklamuar një shoqëri bastesh sportive në kundërshtim me ligjin.Uniformat blu kanë bërë të ditur se është proceduar penalisht shtetasi me iniciale Gazmend Vogli, 30 vjeç, banues në Krujë.

“Gjithashtu po kryhen verifikime për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës“ parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal edhe për vëzhguesin e Federatës Shqiptare të Fubollit prezent në këtë ndeshje i cili ka lejuar që futbollistët të futen dhe të luajnë ndeshjen duke pasur të reklamuar në fanella këtë logo të kompanisë së basteve”, – thuhet në reagim.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqesor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *