Sport

Tirana kërkoi arbitër te FIFA-s me Kukësin, por ja kë i ka dërguar FSHF

09:39 - 10.02.19 Gazeta Shqiptare

Do të luhen sot 3 takime të tjera të vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore. Kujtojmë këtu se ditën e djeshme Partizani mundi 2-0 Kastriotin.Në Kamzë do të luhet supersfida mes Kukësit dhe Tiranës, ndërsa në Gjirokastër Luftëtari vendas sfidon Flamurtarin. Ndërkohë Teuta do të ndeshet me Kamzën. Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe emrat e gjyqtarëve për këto takime. Pak ditë më parë, Tirana kërkoi në FSHF arbitër me stemën e FIFA-s për këtë takim dhe FSHF i plotësoi kërkesën duke dërguar Hamitin.

Kukësi –Tirana 14:00

Arbitër: Eldorjan Hamiit
Asistent: Ridiger Cokaj
Asistent: Emigers Ganxhi
Arbitër i katërt: Rudin Preca
Pas porte: Indrit Myrtja, Juxhin Xhaja

Luftëtari-Flamurtari 14:00

Arbitër: Klodian Shahini
Asistent: Rejdi Avdo
Asistent: Enea Pashaj
Arbitër i katërt: Olsid Ferataj

Teuta-Kamza 17:00

Arbitër: Ardian Beqiri
Asistent: Denis Rexha
Asistent: Dojando Myftari
Arbitër i katërt: Klajdi Kola

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *