LIFE STYLE

7 gjëra që duhet t’i thuash asaj këtë Shën Valentin përveç “Të Dua”

15:26 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Këtë Shën Valentin ka 7 gjëra që duhet ti thuash asaj përveç fjalës Të dua. Nuk duam të nënvlerësojmë rëndësinë e kësaj fjale, që edhe pas shumë vitesh lidhje, sërish kanë fuqinë ta bëjnë zemrën të rrahë fort në ditën e Shën Valentinit.Por ka dhe disa fjalë të tjera që kanë fuqi të ndryshojnë marrëdhënien tuaj dhe që mund t’i mësoni më poshtë:

1.Mund t’ia dalësh. Po, partneri mund të jetë nxitësi më i mirë i tifozëve edhe nëse tifozja e tij e vetëm je ti.

2.Jam krenar për ty. Gjëja më e mirë që mund të bëjë partneri është të shprehë krenarinë që ndjen për arritjet e saj.

3.Je e bukur. Nuk ka fjalë më të bukura sesa të dëgjosh “Je e bukur” nga goja e partnerit që të sheh me apo pa makijazh.

4.Të vlerësoj. Një mashkull duhet të dijë të vlerësojë përpjekjet e partneres së tij që në fakt janë përpjekje në shërbim të dashurisë.

5.Le të dalim në një takim. Rutina e vret pasionin dhe kështu, në ven dqë të shihni TV atë natë, më mirë dilni në një takim romantik.

6.Të mbështes. Një femër gjithnjë do të dijë nëse e ka mbështetjen e partnerit në çdo hap të rëndësishëm që bën.

7.Më fal. E kemi fjalën për atë situatën kur të duhet të thuash këto fjalë: E kuptoj përse je kështu, ndihem keq që të kam çuar në këtë situatë, dhe do të bëj çmos për t’u siguruar që nuk do të ndodhë më.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.