Shëndet

Jeni me grip dhe konsumoni alkool? Mos e bëni

08:49 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Tashmë është koha kur gripi është më i shpeshtë dhe shumë njerëz përballen me vështirësitë që sjell ai.Pavarësisht nëse është diçka më serioze për të cilën duhet ta vizitoni mjekun, apo diçka më e lehtë, duhet të kujtoni se nuk preferohet përdorimi i alkoolit gjatë kohës që vuani nga gripi.

Alkooli ndikon drejtpërdrejtë në dehidratim. Të jeni i pa hidratuar kur jeni sëmurë ndikon në dhimbje më të madhe në trupin dhe kockave tuaja. Andaj përveç gripit mos i shtoni vetes edhe problemet qe shpesh sjell alkooli, siç janë dhimbja e kokës apo marramendja.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *