Sport

Shkëlqen Milot Rashica, dy gola kundër Augsburgut

14:15 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Milot Rashica vazhdon të tregojë se është një nga lojtarët më të mirë dhe më në formë në radhët e skuadrës së Verder Bremenit. Në sfidën e djeshme ndaj Augsburgut, sulmuesi i talentuar i përfaqësueses kosovare ka realizuar dopietë. Pikërisht në të 5′ dhe 28′.Verder Bremen ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj Augsburgut dhe natyrisht që meritën kryesore e ka sulmuesi shqiptar. Me këtë fitore, skuadra e Bremenit ngjitet në kuotën e 30 pikëve dhe mban vendin e 10-të. Dopieta e djeshme ishte e para për këtë sezon dhe Rashica arrin në kuotën e shtatë golave, duke mbetur një pikë referimi në ofensivën e skuadrës gjermane.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *