Sport

Siti luan tenis me Çelsin dhe kap Liverpulin

13:00 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Mançester Siti ka marrë një fitore të madhe ndaj Çelsit me rezultatin e thellë 6-0. Ekipi i Guardiolës është treguar i pamëshirshëm dhe i pandalshëm në këtë derbi, që vetëm si i tillë nuk përfundoi. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e katër golave, që u shënuan në vetëm 25 minuta.Sterling, dy herë Aguero dhe Gyndogan mbyllën “llogaritë” për 45 minutat e para. Pjesa e dytë nisi më e qetë nga “Qytetarët”, të cilët shënuan edhe dy herë të tjera me Agueron nga pika e bardhë e penalltisë dhe Sterling në minutat e fundit të sfidës. Tashmë Siti kap Liverpulin në vendin e parë me 65 pikë, por me një ndeshje më shumë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *