Aktualitet

Sot vendimi për Tahirin, fanset e ish-ministrit në gjykatë: Gjigant

12:52 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Saimir Tahiri, ndonëse nuk ka më asnjë post, nuk i ka humbur fanset e tij. E ndërsa sot do të zhvillohet seanca për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, duket se mbështetësit e tij nuk do ta lenë vetëm.Vendimi do të jepet në orën 13:00, por fanset e Saimir Tahirit janë paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda me bluza të stampuara me portretin e Tahirit, ku shkruhet: “Gjigant”!

Kjo seancë u shty gjatë javës së kaluar dhe ka të njëjtin objekt: kundërshtimin e ish-ministrit, i cili refuzon zgjatjen e afateve hetimore, pasi, sipas tij, prokuroria po i bën këto veprime qëllimisht.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.