Kronikë

Tragjike, 12-vjeçari shqiptar gjendet i vdekur në Rodos

08:18 - 11.02.19 Gazeta Shqiptare

Një 12-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në Rodos të Greqisë.Mediat greke kanë bërë të ditur se fëmija shqiptar është gjetur i vdekur ne zonën detare Zephyros të Rodosit, ndërsa është transportuar me urgjencë në spitalin e qytetit. Mirëpo, mjekët konstatuan se kishte ndërruar jetë.

Hetimet kanë nisur nga Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit dhe policia për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat në të cilat mund të ketë ndodhur ngjarja.

Ndërkohë që pritet një përgjigje nga spitali lidhur me shkakun e vdekjes së të miturit.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.