Sport

Champions League/ Kush janë formacionet e sfidës Roma-Porto

20:30 - 12.02.19 Gazeta Shqiptare

Publikohen formacionet zyrtare të sfidës mes Romës dhe Portës që do të nisë në orën 21:00 në stadiumin “Olimpico” të kryeqytetit italian.
Di Françesko ka zgjedhur skemën 4-3-3 duke i besuar një fanellë titullari të talentuarit Zaniolo, e njëjta skemë që do të përdorë dhe Serxho Konsesaio në Porton e tij.Roma (4-3-3): Mirante; Karsdorp, Manolas, Fazio, Kolarov; Pelegrini, De Rosi, Kristante; Zaniolo, Xeko, El Sharaui.
Porto (4-3-3): Kasijas; Militao, Pepe, Felipe, Tejes; Danilo Pereira, Fernando, Herrera, Otavio, Tikinjo Soares, Brahimi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *