Aktualitet

Denoncimi i Berishës: Kryebashkiaku i Pukës ka fabrikë këpucësh, s’jep rrogat

16:26 - 12.02.19 gsh

Ish-kryeministri Berisha ditën e sotme ka publikuar një sms e një qytetari në Pukë. Në denoncimin e mbërritur në adresën e tij bëhet me dije se në banesat sociale nuk po hynë njerëzit në nevojë, por njerëzit e afërt të kryebashkiakut. Më tej thuhet se fabrika e këpucëve, ku kryebashkiaku është ortak ka tre muaj pa marrë pagat.Mesazhi i publikuar nga Sali Berisha

Banesat sociale ne Puke jo per qytetaret ne nevoje por per kakistokratet lokale!

Puntoret e fabrikes tre muaj pa rroga! sb

Psh doktor Berisha.duke parë situatën dhe skandalet që kanë kapur qeverinë Rama.kane filluar edhe në bashkine Pukë skandal mbas skandali,jane bere shtëpitë sociale për njerëzit në nevojë.ka 4 muaj që kanë përfunduar dhe nuk i fusin mbrënda aty.sepse janë blerë nga punonjësit e bashkisë.dhe nga drejtori i spitalit dhe njerëz të afërt të kryetarit të bashkisë.respekt doktor berisha

Fabrika e këpucëve në Pukë. Kanë 3 muaj pa rroga kompania ka shpallur falimentimin kryetari I bashkisë palë me pronarin e kompanisë.familjet e shkreta do mbesin pa këtë vit të ri.e di sa është rroga 17000ne muaj.siguracionet I kanë pasur paguar vetë punonjësit.anonim ju lutem

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *