Politike

Kërkoi rikthimin e mandatit, gjykata rrëzon kërkesën e Rehovicës

10:53 - 12.02.19 Gazeta Shqiptare

Është rrëzuar kërkesa e ish-deputetit të LSI-së, Gledjon Rehovica nga Gjykata Administrative.Ish-deputeti, kërkoi rikthimin e mandatit pasi fitoi pafajësinë, por kjo kërkesë nuk është pranuar. Pak ditë më parë, organi i akuzës mbylli hetimet për ish-deputetin dhe doli në përfundimin se nuk ka falsifikuar dokumentin e dekriminalizimit.

Një vit më parë KQZ-ja i hoqi mandatin deputetit që vinte nga radhët e LSI për Beratin, Gledjon Rehovicës dhe deputetit tjetër të PDIU-së, Aqif Rakipi, pasi i preku ligji i dekriminalizmit.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *