Aktualitet

Punime në rrjet, ja zonat e Tiranës që do të mbeten sot pa energji

10:24 - 12.02.19 Gazeta Shqiptare

Disa zona të Tiranës do të kenë ndërprerje të Energjisë Elektrike. Kështu ka bërë të ditur Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. “Në kabinën “Hawai 1” që furnizohet nga fideri 324 i nënstacionit Selitë, për shkak të investimit për vendosjen e pajisjeve të reja do të stakohet energjia gjatë intervalit kohor 09:00-14:00. Pjesërisht pa energji do të mbetet rruga ‘Prokop Mima’”, sqaron OSHEE.OSHEE ka njoftuar se pas mesnatës, pikërisht rreth orës 01:00-05:00 do të stakohet energjia në fiderat F7 dhe F8 të rrjetit 20kV nënstacioni Kashar, si masë sigurie për punimet që po kryen Autoriteti Rrugor Shqiptar në autostradën Tiranë-Durrës.

OSHEE shton se bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, të bashkisë Vorë do të mbeten pa energji.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *