Aktualitet

Qytetari pret Bashën me lot në sy: Të kam kërkuar, kam tre invalidë në shtëpi

16:43 - 12.02.19 gsh

Në vizitën e tij në Elbasan, kryedemokrati është ndaluar në rrugë nga një qytetar, i cili me lot në sy i ka shprehur dhe problemet e tij. ‘Kam një vit pa drita. Këta komunistë. Këta fytyra të poshtra. S’kam lënë derë pa trokitur, nga nuk kërkova, kam tre invalidë në shtëpi shkova në ministri dhe kur erdhi puna më nxorrën mua me shqelma, në ministri ska njeri, ju kërkova ju, nuk ju gjeta dot’, tha qytetari mes lotësh.Nga ana e tij, Lulzim Basha i ka shprehur mbështetjen si dhe zgjidhjen e këtij problemi.  ‘Ja ku me ke mua, erdha këtu, bëhu i fortë se unë e di që je shumë i prekur. Ne jemi këtu për ju nuk do iu lëmë vetëm do të gjejmë një zgjidhje për ju dhe për ata tre persona invalidë që ke në shtëpi’, tha kreu i PD-së.

Shfaq Komentet (2)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

  1. Bravo Basha, ka shume familje qe kane shume nevoje per ndime sociale kompensim ose dhenje e drita e qofte dhe dy tre ore falas ne darke, per ndicim dhe informim. Te cilet jane lene pase dore nga olirgaket e kesaj qeverie.

    Përgjigju ↓
  2. Gjete kishe ku te falesh.Haram ata qe s’te kane ndihmuar.Por deri sot faktet flasin ndryshe ,kurre partite e rrugaceve nuk kane ndihmuar fukarenjte,sepse duhet te paguajne ata qe thyejne e shkaterojne.

    Përgjigju ↓