Sport

Tragjedia e Sala, ja vendimi i fundit i UEFA-s

12:31 - 12.02.19 Gazeta Shqiptare

Të gjitha ndeshjet e kësaj në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje. Kështu ka vendosur UEFA, në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me avion duke udhëtuar nga Franca në Uells.Avioni i tij u rrëzua në det më 21 janar, teksa sulmuesi 28-vjeçar humbi jetën. “Në emër të UEFA-së, dua të shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes dhe më të dashurve të Emiliano Salas për këtë humbje të madhe”, – ishin fjalët e presidentit Aleksandër Ceferin pas bërjes publike të lajmit për vdekjen e Salas.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *