Aktualitet

Tupja: Rama ka frikë nga Teatri se sheh veten lakuriq

13:34 - 14.03.19 gsh

Partia Demokratike organizoi një tryezë me Aleancën në Mbrotje të Teatrit. Vec kryedemokratit morën pjesë edhe figura të shquara në vendin tonë. Në fjalën e tij Edmond Tupja tha se Rama do ta prishi teatrin se në të sheh veten lakuriq.“Qeveria aktuale me kryeministrin ka frikë nga teatri, të gjithë diktatorët kanë frikë nga teatri kur ai nuk u shërben interesave të tyre sepse në teatër spektatori bën katarsisin,zhvishet. Dhe të zhvishesh do të thotë të shikosh veten lakuriq. Të zhvishesh lakuriq do të thotë të shikosh sa vlen dhe kur ti e kupton se nuk vlen urren vetveten dhe kërkon të shërohesh nga vetvetja. Kjo është për Zotin Rama”, u shpreh profesor Tupja.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *