Sport

“Aromë” Championsi në Ligën e Europës, Napolin e pret një sfidë e “nxehtë”

13:48 - 15.03.19 Gazeta Shqiptare

“Gogla” të nxehta për skuadrat ka rezervuar shorti i Ligës së Europës.Napoli i Hysajt do të ketë përballë Arsenalin e Xhakës dhe Mustafit. Ndërkohë për Çelsin shorti ka qenë bujar, ku do të ketë përballë Slavian e Pragës.

Dy çiftet e tjera do të jenë derbi spanjoll Vijareal- Valencia dhe Benfika Frankfurt. Ndërkohë është përcaktuar edhe rruga për në gjysmëfinale, ku fituesja e çiftit Napoli-Arsenal do të presë fituesen që do të dalë nga derbi spanjoll.

Shorti 

Çifti 1 Napoli-Arsenal
Çifti 2 Vijareal-Valencia
Çifti 3 Benfika-Frankfurt
Çifti 4 Slavia Praga-Çelsi

Gjysmëfinalet

Fituesi i çiftit 1-Fituesi i çiftit 2
Fituesi i çiftit 3- Fituesi i çiftit 4

Skuadër vendase në finale do të jetë fituesja që do të dalë nga çifti fituesi i çiftit 3 dhe 4.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *