Kosova

Më në fund Haradinaj udhëton për në SHBA, e ftojnë katolikët e Detroit

10:41 - 05.04.19 gsh.al

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas disa refuzimeve të mëparshme për vizën.Haradinaj, ka udhëtuar sot për në Shtetet e Bashkuara të Amerikë me ftesë të Komunitetit Katolik Shqiptar Shën Pali në Detroit për të marrë pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjës së Malësisë.

Kryengritja e Malësisë ishte vazhdimësi e kryengritjeve anti-osmane në Kosovë, 1908-1910 dhe i parapriu ngritjës së flamurit në Vlorë nga Ismail – Qemal Vlora si dhe shpalljës së mëvetësisë së shtetit shqiptar më 1912.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *