Bota

Edhe policët janë njerëz, nisma e pazakontë efektivëve amerikanë

13:30 - 08.04.19 gsh.al

Efektivët e policisë së Teksasit kanë ndërmarrë një nismë virtuale të padëgjuar më parë. Fushatës tashmë virale i janë bashkuar kolegët në mbarë vendin. Mjafton një lëndinë me lule dhe një fotografi krejt e lirshme për të përcjellë mesazhin se edhe policët janë njerëz.Efektivët e policisë ftojnë edhe qytetarët t´i bashkohen nismën, por paraprakisht u kujtojnë atyre që të sigurohen se nuk do të dëmtojnë lulet apo pronën private të ndokujt, sepse fundja mbeten policë.

“Është një mënyrë e bukur për të treguar se edhe ne jemi njerëz me humor, krejt normal si çdo grua e burrë tjetër, pas distinktivit”, deklaron një efektive.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *